Uszkodzoną protezę musimy szybko naprawić.

przez | 27 kwietnia 2021

Warto zauważyć, że wraz z upływem lat może dojść do takiej sytuacji, gdzie proteza znacznie straci na jakości, a co za tym idzie, jej wytrzymałość nie będzie już taka sama jak kiedyś. Trzeba podkreślić, że ewentualne pęknięcie protezy lub jej złamanie zawsze jest prawdopodobne i trzeba się z tym liczyć, że z czasem ten problem zacznie być dla nas jak najbardziej realny. W takich wypadkach proteza najczęściej ulega uszkodzeniu w momencie gdy dochodzi do jej intensywnego użytkowania.

Pękniecie protezy unieruchamia nas

To właśnie może doprowadzić do sytuacji, gdzie faktycznie tak użytkowana proteza zwyczajnie złamie się i nie będzie nadawała się już do użytku. Nawet drobne pęknięcie jest już odczuwalne i takiej protezy, również nie możemy używać, ponieważ lada chwila może pęknąć. Czasem wystarczy, że uszkodzenie nawet drobnego elementu sprawi, że taki drogi sprzęt stanie się po prostu bezużyteczny. Na pewno sprawia to poważne problemy, ponieważ prowadzi nawet do unieruchomienia człowieka, który na co dzień korzysta z takiego rozwiązania protetycznego. Trzeba przyznać, że może to bardzo mocno ograniczyć nasze codzienne życie, dlatego taka sytuacja nie może być długotrwała. Jeśli więc dojdzie do takiego zdarzenia, to na pewno naprawa protez wydaje się tutaj idealnym rozwiązaniem naszego problemu. Tylko w tego typu specjalistycznych punktach możemy liczyć na właściwą naprawdę takiego elementu. Oczywiście szczegółową naprawą zajmie się doświadczony protetyk, który w przypadku poważniejszych uszkodzeń, będzie musiał wymienić większość elementów, z których składa się taka proteza. Najtrudniejsza naprawa występuję w momencie gdy wspomniana proteza jest w pełni elektryczna. W takich sytuacjach wymiana tych wszystkich układów zasilających może być naprawdę czasochłonna.

Elektryczna wymiana drobnych elementów w protezie

W przypadku uszkodzenia jakieś drobnej części elektrycznej trzeba sprawdzić dokładnie cały układ. Ponieważ mówimy tu o układach, które w praktyce obejmują kontrole nad niektórymi częściami ciała, to tym bardziej taka wymiana jest konieczna. Cala funkcja zasilania takiej specjalistycznej protezy musi działać zgodnie z fabrycznym zastosowaniem. Taka proteza przy naprawdę skomplikowanych manewrach ma prawo się uszkodzić. Naprawa to przede wszystkim ważny element, o którym nigdy nie wolno nam zapomnieć. Taka proteza jest w stanie generować odpowiednie napięcie elektryczne i to za każdym razem gdy występuje ruch. Oczywiście działa to tak tylko w przypadku gdy proteza jest w pełni sprawa i właśnie dlatego musimy o to zadbać.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *