Skończyła Ci się recepta na leki antydepresyjne? Przedłuż ją już w kilka minut!

przez | 19 kwietnia 2022

Depresja i stany lękowe to w obecnych czasach coraz popularniejsze choroby. Na szczęście współczesna medycyna oferuje leki, dzięki którym możemy poprawić swój stan. Bardzo ważne jest jednak ich regularne przyjmowanie. Jeżeli zorientujemy się, że właśnie połykamy ostatnią tabletkę, możemy bardzo szybko uzyskać nową receptę – wszystko dzięki konsultacji online.

Nie można nagle przerywać zażywania leków antydepresyjnych

W przypadku wielu leków, które zażywamy na stałe, przegapienie jednej czy dwóch tabletek prawdopodobnie nie wpłynie dramatycznie na nasz stan. W przypadku dolegliwości takich jak depresja czy stany lękowe regularne przyjmowanie leków jest jednak kluczowe dla leczenia. Nawet jeden czy dwa dni mogą wpłynąć na nasz stan psychiczny, cofnąć cały postęp, jaki osiągnęliśmy, a czasami mogą nawet prowadzić do myśli samobójczych. Dlatego właśnie tak ważne jest zakupienie leków odpowiednio wcześniej.

Nie masz czasu udać się do swojego psychiatry?

Teraz rozwiązanie będzie bardzo proste. Możemy skorzystać z opcji konsultacji psychiatrycznej online. Oczywiście jeżeli do tej pory korzystaliśmy z pomocy lekarza, który przyjmuje stacjonarnie, to na pewno zastanawiamy się, jak taka konsultacja online przebiega. Jedyna różnica polega na tym, że rozmowa przebiega przy pomocy video – na naszym smartfonie albo laptopie. Jest to idealne rozwiązanie, kiedy potrzebujemy rozmowy ze specjalistą albo musimy uzyskać receptę na nasze leki.

E-recepta online na leki antydepresyjne – jak działa?

Podczas takiej konsultacji lekarz może nam przepisać receptę na odpowiednie leki. Jedyny warunek? Podczas zamawiania wizyty do formularza należy dodać dokumentację, która potwierdza, że stosowaliśmy już dane leki (np. wcześniejsza recepta). Recepta online to rozwiązanie, które jest wygodniejsze niż tradycyjna recepta. Otrzymujemy 4-cyfrowy kod, który możemy zrealizować w każdej aptece. W ten sposób możemy szybko uzyskać potrzebne nam leki – już w ciągu godziny.

Medyk online a recepta – jakie leki można uzyskać dzięki tej metodzie?

Specjalista podczas konsultacji może nam wystawić receptę na większość leków antydepresyjnych i kontrolujących stany lękowe dostępnych na rynku. Ponieważ ma w dokumentacji dowód, że już zażywaliśmy dane leki i dobrze na nie reagujemy, to jest to usługa całkowicie bezpieczna.

Nowe rozwiązania w medycynie takie jak e-recepta i lekarz online to nowy sposób na pomoc pacjentom cierpiącym na depresję, którzy w szybki sposób mogą uzyskać potrzebną im pomoc i kontynuować leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *