Lipoliza iniekcyjna – skuteczna metoda usuwania podwójnego podbródka

przez | 22 grudnia 2022

Podwójny podbródek to jedno z najczęstszych wskazań do lipolizy iniekcyjnej. Zabieg ten pozwala skutecznie uporać się z tym problemem estetycznym. Po lipolizie podbródka szyja staje się wysmuklona, a profil twarzy pięknie zarysowany. Dowiedz się więcej na temat tej rewelacyjnej metody usuwania podwójnego podbródka.

Skąd się bierze podwójny podbródek?

Podwójny podbródek to problem estetyczny, który może pojawić się w każdym wieku, jednak najczęściej dotyka kobiety po 50.-60. roku życia. Nie zawsze jest efektem nadwagi czy otyłości – może pojawiać się z wiekiem wskutek wiotczenia i opadania tkanek, a czasami jest uwarunkowany genetycznie lub wiąże się z zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Z oporną tkanką tłuszczową w tej okolicy mają problem nawet osoby, które na co dzień są aktywne fizycznie i rygorystycznie przestrzegają diety. Podwójny podbródek często pojawia się też po znacznej utracie masy ciała. Jest to taka okolica, w przypadku której same ćwiczenia i odpowiednia dieta zwykle nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów.

Lipoliza iniekcyjna to idealny zabieg dla wszystkich tych, którzy zmagają się z oporną tkanką tłuszczową w okolicy podbródka. Zabieg ten pozwala na uzyskanie efektów podobnych, jak w przypadku klasycznej liposukcji, a przy tym jest mniej inwazyjny. Preparat zastosowany podczas lipolizy ma również delikatne działanie obkurczające skórę, dzięki czemu skóra po zabiegu staje się bardziej napięta.

Na czym polega lipoliza iniekcyjna podbródka

Lipoliza iniekcyjna, z której skorzystasz w celu usuwania podwójnego podbródka w poznańskiej MediArt Clinic, polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie wyciągu z soi (fosfatydylocholiny). Wcześniej lekarz może zastosować krem znieczulający lub chłodzący kompres, aby zapewnić pełen komfort zabiegu. Dochodzi do kontrolowanego stanu zapalnego tkanki tłuszczowej w miejscu iniekcji. Fosfatydylocholina rozpuszcza komórki tłuszczowe, które są następnie usuwane z organizmu na drodze naturalnych procesów fizjologicznych.

Zabieg usuwania podwójnego podbródka trwa około pół godziny, a bezpośrednio po iniekcji może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie, swędzenie lub malutkie krwiaki. Wszystkie te skutki uboczne to naturalne symptomy rozpadu tkanki tłuszczowej, które ustępują samoistnie. Po zabiegu należy zrezygnować na pewien czas z intensywnej aktywności fizycznej i uczęszczania na basen oraz na saunę.

Lipolizę iniekcyjną można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Gdy oprócz tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka występują też znaczne zwiotczenia skóry, warto dodatkowo zastosować nici liftingujące lub biostymulatory tkankowe.

Jak lipoliza iniekcyjna działa na podwójny podbródek?

Lipoliza iniekcyjna pozwala na usunięcie podwójnego podbródka i przywrócenie ładnego owalu twarzy poprzez poprawienie zaburzonej linii żuchwy oraz widoczne odcięcie podbródka od szyi. Jednak zabieg ten działa nie tylko wyszczuplająco, ale też delikatnie ujędrniająco. Skóra w miejscu wstrzyknięcia wyciągu z soi staje się bardziej napięta i gładka, a nierówności i fałdki zostają zniwelowane. Efekty zabiegu są widoczne niemal od razu i utrzymują się przez cały czas (przy zachowaniu zdrowego stylu życia i racjonalnej diety).

Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się powtórzenie lipolizy iniekcyjnej. Zazwyczaj wykonuje się 3 zabiegi w 6-8 tygodniowych odstępach. Dokładny plan leczenia ustala lekarz podczas konsultacji estetycznej z pacjentem.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z MediArt Clinic w Poznaniu: https://mediartclinic.pl/kontakt/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *