Kurzajki – dlaczego należy je usuwać?

przez | 13 sierpnia 2021

Kurzajki to popularne określenie stosowane w odniesieniu do brodawek, czyli zmian skórnych, które są sporym problemem natury estetycznej, gdyż z reguły obejmują powierzchnię dłoni, a także stóp. Okazuje się, że zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego, powodującego wspomniane zmiany skórne, jest dość popularną chorobą, a sam fakt, że może on pozostawać w uśpieniu, sprzyja transmisji wirusa pomiędzy kolejnymi osobami. Dlaczego więc należy usuwać kurzajki?

Dlaczego należy usuwać kurzajki?

Wspomnieliśmy już, że kurzajki to nic innego jak wirusowe brodawki, które powstają w wyniku zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, którego wiele osób jest nieświadomym nosicielem.

Kurzajki występują na skórze w postaci grudek o barwie cielistej lub brązowej. Należy je usuwać, chociażby z tego powodu, że stanowią one problem estetyczny, szczególnie kiedy pojawiają się na dłoniach, a także mogą powodować ból, jeśli zlokalizowane są na stopach. Sięgają one głębokich warstw skóry, przez co chory może odczuwać dyskomfort.

Należy również mieć świadomość tego, że nasz system immunologiczny nie jest w stanie samodzielnie zwalczyć wirusa brodawczaka ludzkiego i samodzielnie usunąć go z organizmu. Usunięcie kurzajek nie zniszczy więc samego wirusa, jednak może skutecznie zapobiegać spontanicznemu pojawianiu się nowych brodawek.

Usuwanie kurzajek jest niezwykle istotne, gdyż zmiany wirusowe, namnażają się w komórkach skóry, a to doprowadza do patologicznego rozbudowywania i tworzenia się skupisk zainfekowanych komórek, w efekcie czego możemy spodziewać się rozwoju kurzajek nawet na inne miejsca skóry. Co więcej, jeśli na skórze występują inne mikrouszkodzenia, sprzyjać one będą przenoszeniu się wirusa. Warto wiedzieć, że nawracające, nieleczone kurzajki, które rozwijają się dość swobodnie w innych miejscach, z reguły są o wiele bardziej bolesne.

Jak usuwać kurzajki?

Okazuje się, że problem kurzajek jest dość powszechny. Z uwagi na to, w aptece dostępna jest szeroka oferta preparatów, dzięki którym możemy podjąć walkę ze zmianami na skórze. Jednym z najpopularniejszych jest dostępny bez recepty Brodacid.

Dzięki wysokiemu stężeniu kwasu salicylowego i kwasu mlekowego pomaga on usuwać kurzajki w ciągu 6 tygodni, oczywiście przy regularnym stosowaniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *