Jak załatwić refundację na produkty chłonne?

przez | 14 listopada 2020

 

Jak zapewne wiadomo nie każdy jest w pełni zdrowy. Oprócz chorób w naszym organizmie czasami zdarzają się choroby w rodzone. Zawsze mogą one przybierać różne postacie. Jeśli mówimy o problemach intelektualnych czy innych chorobach przy, których taka osoba wymaga stałej pomocy i opieki to warto wiedzieć, że czasami niezbędne może być korzystanie z pieluchomajtek. Dzięki nim codzienne funkcjonowanie będzie znacznie łatwiejsze, ponieważ osoby mają problemy z nietrzymaniem moczu czy kału nie będą brudzić wszystkiego dookoła, a jedynie właśnie zakupione pieluchomajtki. Jeśli jesteśmy już przy zakupie to nie ma co ukrywać, że jest to zawsze spory koszt – szczególnie na przestrzeni całego roku. Na szczęście istnieje coś takiego jak pieluchomajtki refundacja przez co takie koszty spadają.

Pomoc na zakup produktów chłonnych

Jeśli taka osoba cierpi na nietrzymanie moczu czy też na bezwiedne wyciekanie moczu to może z powodzeniem otrzymać refundację z NFZ. Teraz sam proces załatwienia takiej refundacji jest znacznie łatwiejszy niż jeszcze jakiś czas temu, ponieważ nie ma już konieczności potwierdzania wniosku w oddziale. Może zrobić to lekarz lub pielęgniarka, która wystawia zlecenie. Jednak to nie wszystko, jeśli chodzi o zmiany, bo dodatkowo jeszcze jest możliwość jednorazowej realizacji wniosku na 6 miesięcy. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że musi odbywać się to w tym samym punkcie. Na jakiej wysokości refundację można liczyć?

Ile pieniędzy dostaniemy?

Na ten moment wygląda to tak, że jeśli dana osoba jest z nowotworem lub z powikłaniami po nim to otrzymuje miesięcznie 77 zł. Z kolei, natomiast osoby, które cierpią na równego rodzaju upośledzenia psychiczne czy dolegliwości dróg moczowych mogą liczyć na pomoc w wysokości 63 zł na miesiąc. Wbrew pozorom nie jest to wcale tak mało, ponieważ w miesiącu konieczny jest zakup czasami nawet kilkuset takich produktów, a co za tym idzie każda – nawet najmniejsza pomoc jest niezwykle istotna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *