Fala uderzeniowa w rehabilitacji – co warto wiedzieć?

przez | 30 marca 2020

Fala uderzeniowa w rehabilitacji – co warto wiedzieć?

O fali uderzeniowej zrobiło się ostatnio dosyć głośno. Podobno to jedna z lepszych metod rehabilitacji i nie jest to tylko plotka zachęcająca do skorzystania z zabiegów. Można zauważyć, że naprawdę fala uderzeniowa opinie ma dobre wśród osób, które się zdecydowały na taką formę terapii. Czym dokładnie jest fala uderzeniowa? W jakich dolegliwościach może pomóc? Gdzie można zapisać się na zabiegi.

Fala uderzeniowa – czym jest?

Fala uderzeniowa to prawdziwa innowacja w rehabilitacji, która cechuje się bezpieczeństwem i bezinwazyjnością. Czym dokładnie jest fala uderzeniowa? To mechaniczna fala wytwarzana pod wysokim ciśnieniem po przyłożeniu głowicy do skóry, która przenika przez nią i trafia w miejsce objęte schorzeniem.

Fala uderzeniowa w rehabilitacji – na jakie dolegliwości pomoże?

Fala uderzeniowa ma bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej zalecana jest osobom, które borykają się z dolegliwościami bólowymi, w tym np. z bólami kręgosłupa szyjnego, barków, bioder bądź drobnych stawów rąk. Na tym jednak nie koniec, ponieważ fala uderzeniowa daje dobre efekty w przypadku ostrogi piętowej, zmian zwyrodnieniowych w okolicach nadgarstka, wzmożonego napięcia mięśniowego, czy nawet zwapnienia w okolicach ścięgien. O fali uderzeniowej mogą również pomyśleć osoby, które zmagają się z bólem pourazowym, czy cellulitem.

Fala uderzeniowa – gdzie możemy liczyć na profesjonalne zabiegi?

Ogromne zainteresowanie falą uderzeniową sprawiło, że zaczęło się tworzyć coraz więcej gabinetów oferujących tego typu zabiegi. Nie oznacza to jednak, że wystarczy zgłosić się do pierwszego lepszego, by zapewnić sobie skuteczną pomoc w walce z dokuczliwymi przypadłościami. Nasza uwaga powinna skupić się tylko na profesjonalnych gabinetach, które mają doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów, specjalistyczny sprzęt oraz wykwalifikowany personel. Jeśli będziemy mieli trudności ze stwierdzeniem, który gabinet jest wart naszej uwagi, zawsze możemy zasięgnąć opinii innych klientów. W zebraniu potrzebnych informacji na pewno pomoże nam Internet, a w szczególności portale branżowe, czy media społecznościowe.   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *