Domowe sposoby na śmierdzące buty

przez | 30 marca 2020

Sposobów na uniknięcie brzydkiego zapachu z butów istnieje dużo. Konkretnym działaniem będzie zawarcie czy materiał, z którego buty są wykonane,…

Sposobów na rozwiązanie przykrego zapachu z butów jest sporo.
Dużym znaczeniem będzie ustalenie czy materiał, z którego buty są wykonane, podda się temu procesowi. Działa to też części wewnętrznej butów, tj. wkładek mających stałe wyposażenie butów (z listy stabilnie wklejane wewnątrz butów). Kolejno ustalamy czy buty mogą stać poddane procesowi prania, jeżeli tak, problem zapachu w 99 % mamy załatwiony. I co jeśli obuwie jest ze skóry, nie ma wentylacji, skóra jest i barwiona? Jeśli mimo tego naturalnego składnika,z którego wyprodukowane są buty, pozostają nam swoje środki na uśniecie zapachu. Jeśli buty nie będą idealnie wentylowane, i stały wykonane z złych tematów i sztucznych tworzyw, co liczy miejsce chociażby w wypadku innych butów, w skutku będą emanować nieprzyjemnym zapachem. Zaś wtedy dużo.

Problematyczne jest pocenie stóp, co w wysoki sposób powoduje nieprzyjemny zapach butów, który decydujemy mianem “śmierdzące” buty.

Aby zachować stopy przed poceniem oraz w konsekwencji nasze buty przed nieprzyjemnym zapachem, należy wziąć sprayu do stóp albo posypać je talkiem dla dzieci. Spryskujemy też wnętrze buta.

Co stworzyć ze śmierdzącymi butami sportowymi ?

Inna sprawa dotyczy butów sportowych, jakie w średni możliwość są narażone na zmianę ich zapachu. Sport wydziela endorfiny a …przy okazji powoduje, że nasze odzienie jest przepocone. Tu należy stosować i popularniejsze pranie ubrań i zadbać o nabądź takich, które “przyjmować” będą powietrze. Buty na ostatnie nam nie zawsze pozwolą, ponieważ nie wszystkie zrobione są z naturalnej skóry czy z dodatkiem tzw. siateczki. Jeżeli chcemy uniknąć przykry zapach z butów sportowych, trzeba po skończonym treningu wsypać do nich żwirek dla kotów i zachować na pełną noc. To przyjmie na odświeżenie wewnętrznej powłoki butów.

Różnym środkiem będzie wsypanie do butów czarnej herbaty (nie mówi się saszetek z herbatą, gdyż zawartość jest zbyt drobna). Wsypujemy piórka herbaty. Im herbata jest dotkliwsza i aromatyczniejsza, tym odpowiednio będzie dla butów.

Czarna kawa – jej fusy po wysuszeniu wsyp do butów na indywidualną noc. Rano je przeprowadzamy i wkładamy odświeżone buty.

Soda oczyszczona ma jeden z wariantów pochłaniania przykrych zapachów. Ze względu na jej sproszkowaną postać, wygodniej nam będzie wsypać ją do nylonowych podkolanówek czy skarpetek i na etap nocy dać do butów. Wystarczająco będzie po 1 łyżce. Rano usuwamy z butów.

Różne sposoby to ponad zabiegi z tzw. domowej kuchni.
Pokrojona w plasterki cytryna założona w buty na parę dni skutecznie zapewni butom zapach inny od kumulacji potu w butach. W sukcesu braku cytryny posłuży nam kwasek cytrynowy.

Oczywiście jak w starych przykładach, ze powodu, iż pochłanianie zapachu wymaga czasu, najlepiej jest zachować buty z “pochłaniaczem” na etap nocy. Proszek do pieczenia stanowi kolejny składnik eliminacji przykrego zapachu z butów.

Analogicznie gramy w wypadku włożenia butów do zamrażarki. Uprzednio zapakujmy je w organizację reklamową, tak aby temat nie uległ zniszczeniu.

Kto powiedział, że lakier do włosów jest niewielki zasięg stosowania? Po spryskaniu butów przekażmy mu okres na wyschnięcie i… obuwie gotowe.

Jakie są inne sposoby na śmierdzące buty ?

Oraz co gdy te systemy nam nie pomogą w dobrym wyeliminowaniu “śmierdzącego zapaszku”? Nie bawi nic dziwnego niczym ich wypranie. Wcześniej sprawdźmy, czy buty przyznają się do czyszczenia w pralce. Jeśli wiedza na marce jest przydatna, pralka powinna wspomóc nasze działania.Wystarczający poziom temperatury obecne będzie 30-40 stopni. Do czyszczenia dodajmy detergent oraz zapachowy płyn, który wspomoże działanie odświeżenia butów. Po wyciągnięciu z pralki, wprowadzamy do nich zwinięte gazety a oczywiście suszymy.

Ciekawym planem będzie zaaplikowanie do tak upranych butów po parę kropli olejku zapachowego. Co do określonego zapachu, wybór należy do nas, choć olejek lawendowy czy eukaliptusowy będą w ostatnim przypadku najskuteczniejsze.

Na zbycie kosmetycznym odnalazłyśmy się specjalne pochłaniacze zapachów, jakie z aplikacją w sprayu stanowią bardzo intensywny odświeżacz dla butów. Ponadto, wiele tych kosmetyków ma w naszym sklepie czynnik zapobiegający powstawanie bakterii w butach i co za tym idzie, pamięta także o higienę naszych stóp. Możliwością będą tutaj dezodoranty do stóp i butów.

Innym eliminatorem “śmierdzących” butów będzie użycie wkładek. Najlepiej niech toż będą od razu wkładki zapachowe, cieniutkie, które po zużyciu można nazwać na ostatnie.

Środki na śmierdzące buty – podsumowanie
Starajmy się aby obuwie było pogoda na “osiągnięcie” do siebie, zastępujmy je regularnie, też w tym jednym dniu. Chodzenie przez chwila i nawet kilkanaście godzin w obecnym jednym obuwiu skutkuje nadmiernym układaniem się bakterii. Zmiana obuwia pozwala na luz i butom także swym stopom, które na może nam się za to odwdzięczą.

Zapobieganie im bliższe, tym właściwsze będą efekty aby buty nie pachniały jeszcze gorzej. Miejmy z prostych metod aby zapach wyeliminować obecnie na samym początku używania butów.

Po sezonie buty powinny zostać dobrze oczyszczone, wypastowane jeżeli tego chcą (nie dotyczy sportowych), następnie wsunięte na prawa i umieszczone do worka, względnie bezpośrednio do szafki. W taki postępowanie, na następny sezon buty są jak znalazł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *